Ticketware Display

Ticketware Display

Displeje na provozovně a jejich obsah přes Ticketware

Darčekové karty

Dárkové karty

Karty nabité kreditem na Vaše představení

Popcorn Bar

Popcorn BAR

Naše franšíza určená pro bufety na provozovně

Weby v Ticketware: statistiky, současné a budoucí trendy

čtení na cca 3 min

Přes Ticketware provozujeme dohromady přes 250 webů našich klientů. První web generovaný přes Ticketware byl spuštěn ještě na začátku roku 2012. V průběhu času noví klienti používali více a více webů a k tomu jsme přizpůsobili i webové šablony. Vznikla nová webová šablona pro kulturní centra a pravidelně jsme aktualizovali i webové šablony pro kina. Trendem a tématem posledních let při vývoji webů je zejména fakt, že více lidí prohlíží web přes mobil jako přes počítač.

Kolik webů našich klientů je přizpůsobených tomuto trendu?

 

Většina webů, které provozujeme pro naše klienty, je stále neaktuálních. Tato situace se ale prudce mění. Jen v měsících Leden – Únor 2017 (po uvedení kino webu přizpůsobenému pro mobily) se podíl “moderních” webů zvýšil z 25% na 46%. I po úvodní vlně stále aktualizujeme v průměru 2-3 weby týdně a doufáme, že se brzy dostaneme nad 50%. Naším cílem je, aby každý web našeho klienta byl moderní a responzívní – otázkou není “zda”, ale “kdy” to přijde.

 

web-novinky copy

 

Samozřejmě, nový web neřeší pouze zobrazování na mobilu, ale obsahuje mnoho funkčních vylepšení a snaží se zvýšit konverzi nákupu vstupenek. Přestože reálný efekt nové kinošablóny nelze přesně změřit, odhadujeme díky ní růst online prodeje až o 20%. Toto se ještě zvýší s uvedením nového systému online prodeje, který bude také přizpůsoben pro mobily a tedy snadněji použitelný. Na internetu najdete řadu zajímavých článků, kde se provozovatelé webů chlubí (i) tím, že konverze (počet návštěvníků webu, kteří kromě navštívení stránky na ní i nakoupili) stoupla u uživatelů mobilu v extrémních případech i o 690% jen díky mobilní verzi.

 

web-novinky copy 2

 

Proč je vlastně nutné web aktualizovat?

Jelikož provozujeme 250 webů fungujících na stejné platformě, bylo stále náročnější plošně aktualizovat weby a přinášet do nich novinky. Častokrát jsme chtěli přinést nové funkce, ale nebylo to možné, protože by změny zasáhly všechny weby, které aktuálně provozujeme a nebylo reálné s každým klientem komunikovat změny. O to více to platilo při webové šabloně přizpůsobené mobilům, která zcela mění pohled na to, jak se informace třídí a zobrazují. Přepnutí starého webu na nový vyžaduje kompletní úpravu obsahu webstránky.

 

 

Kdy přijde další aktualizace webu?

Nemáme ještě konkrétní termíny, ale nejbližší aktualizace se dotkne právě webové šablony kultura. Dají se očekávat funkce jako rozšířená možnost úprav vzhledu, nové moduly či nové způsoby zobrazování a filtrování obsahu. Protože šablona kultury je již déle plně responzívna, je pravděpodobné, že se nám podaří udělat aktualizaci této šablony automaticky a plošně pro všechny klienty beze změny vzhledu či užívání. Stejný plán máme i při další aktualizací webů kin.

Přichází nový trend: speciální úpravy webů

Mít web fungující pod platformou má tu výhodu, že náklady na jeho vytvoření a provoz jsou snížené, protože se rozdělují mezi všechny uživatele. I proto jsme dokázali ponechat používání nové kinošablony v ceně licence, přestože její vývoj byl značně dlouhý a nákladný.

Nevýhodou webu fungujícího pod platformou je to, že všechny weby vypadají podobně, až stejně. Toto se ale postupně mění. Již dnes evidujeme a realizujeme velké množství požadavků na speciální úpravy našich šablon a postupně jednáme i o designu a realizaci webů komplet dle individuálního požadavku. Unikátní web je spíše věcí prestiže, barevná a tématická úprava webové šablony je časově i finančně nesrovnatelně levnější než komplet výroba webu na míru. Ve většině případů se s ní dokonce dosáhne srovnatelný efekt.

Dobrý web je klíčová část marketingu a dá se s jistotou očekávat, že během pár let bude převážná většina webů našich klientů vytvořená na míru nebo zásadně modifikována pro individuální potřeby klientů. V této oblasti připravujeme i další formy, jak zobrazovat obsah webu na různých stránkách míst a partnerů.

Na závěr pár modelových ukázek, jak různě mohou vypadat naše webové šablony (upravené individuálně podle požadavek na míru):

web-novinky copy 4

 

PS. Ještě stále nemáte responzivní web? Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

Návrat na články